Inwestowanie w zagraniczne nieruchomości

Inwestowanie w zagraniczne nieruchomości

Jeśli przyjrzeć się trendom rynków inwestycyjnych, to łatwo zauważyć znaczny wzrost zainteresowania w inwestowaniu w luksusowe nieruchomości zagraniczne. Szczególnie chętnie inwestorzy inwestują swój kapitał we Włoszech, Hiszpanii czy Chorwacji. Coraz więcej osób próbuje swoich sił również w Stanach Zjednoczonych.

Wybór kraju inwestycji

Wybierając miejsce pod inwestycje, należy kierować się trzema głównymi kryteriami. Należą do nich:

  1. Atrakcyjność regionu turystycznego

  2. Sytuacja polityczna w danym regionie turystycznym

  3. Sytuacja prawna/ podatkowa

Warto również oszacować realny zwrot z inwestycji. Prognozy zakładają zazwyczaj roczny zwrot na poziomie 5-9%.

 

 

Zarządzanie nieruchomością

Budowa bądź też zakup inwestycji za zagranicznym rynku to dopiero pierwszy krok na drodze do pomnażania naszego kapitału, bowiem aby inwestycja ta na zaczęła na siebie zarabiać, ktoś musi nią w odpowiedni sposób zarządzać. Jeśli osobiście nie mamy na to czasu bądź też nie posiadamy w tym zakresie odpowiednich kompetencji, możemy zlecić ten zakres prac lokalnemu pośrednikowi. W ramach usług otrzymujemy przygotowanie apartamentów/ pokoi do wynajmu oraz opiekę nad całą nieruchomością.

 

 

Wahania kursowe a inwestowanie w zagraniczne nieruchomości

Jeśli chodzi o ryzyko w inwestowanie w nieruchomości wakacyjne, to musimy tutaj uwzględnić także wahania kursowe. W tym momencie jednak tendencja spadkowa wartości złotego i ciągłe umacnianie się euro, jak najbardziej sprzyja tego typu inwestycjom.

Pomimo tego, że w zagraniczne nieruchomości musimy zainwestować więcej, dobrze zaplanowana inwestycja w atrakcyjnym dla turystów regionie, zagwarantuje zysk na znacznie wyższym poziomie niż inwestycja krajowa.

Sfinansowanie inwestycji zagranicznej

Najczęstsze drogi finansowania inwestycji zagranicznej to:

  1. wkład własny

  2. kredyt hipoteczny

  3. znalezienie inwestora

Najprościej wygląda sprawa, kiedy dysponujemy własną gotówką – wtedy wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas. W innym przypadku cały proces inwestycji może się wydłużyć (czas potrzebny na znalezienie inwestora/ czas decyzji na uzyskanie kredytu).

 

Odsłony: 7872