Inwestowanie w turystykę

Inwestowanie w turystykę

Wzrost znaczenia inwestycji turystycznych obserwujemy już od lat dziewięćdziesiątych, kiedy to wzrasta znacznie również sam ruch turystyczny. Sama decyzja inwestycyjna dotycząca lokalizacji kapitału w danym regionie, powinnna być jednak skrupulatnie przemyślana.

Nie należy tutaj kierować się chwilową modą na dane miejsce.

Dlaczego warto inwestować w turystykę?

Przede wszystkim dlatego, że daje ona szybką stopę zwrotu. Szczególnie opłacalne są inwestycje w zagraniczne hotele. Te w czasie sezonu potrafią przynieść zyski, o których początkującym inwestorom nawet się nie śniło. W Polsce zwrot z jednego pokoju może wynieść średnio podczas wakacyjnych miesięcy 30 tysięcy złotych. Jak pewnie się domyślacie, zagraniczne stawki są znacznie wyższe.

Pokój czy cały hotel?

To zależy naprawdę od tego, jaki kapitał początkowy posiadasz, bądź też jaką masz zdolność kredytową. Jeśli stać się na więcej, zainwestuj w samodzielny obiekt. Jeśli natomiast koszty takiej inwestycji są dla Ciebie zbyt wysokie, możesz zdecydować się na zakup hotelu bądź apartamentu i czerpać z niego zyski. Dodatkowo sam możesz z niego skorzystać przez kilka czy też kilkanaście dni w roku.

Gdzie zainwestować?

Popularność wakacyjnych kierunków zmienia się właściwie w każdym sezonie. Jest jednak wiele miejsc, które zawsze cieszą się sporym ruchem turystycznym. Wśród nich wymienia się Hiszpanię, Portugalię czy Grecję. Statystyki pokazują, że na egzotyczne podróże decydujemy się jednak rzadziej.

Lokując swój kapitał w danym regionie zwróćmy uwagę nie tylko na jego atrakcyjność, ale również na bezpieczeństwo - to bardzo istotny czynnik decyzyjny jeśli chodzi o wybór kierunków turystycznych. Dlatego też w ostatnim czasie coraz mniejszą popularnością cieszy się Turcja, Tunezja czy też Egipt.

 

Od czego zacząć inwestycję?

Na pewno od skrupulatnego biznes planu. Zastanówmy się ile możemy przeznaczyć ja inwestycję i jaki zysk w danym regionie może ona przynieść. Jeśli nasz kapitał jest za mały na zagraniczne rynki, weźmy pod uwagę Polskę. Nie ma możliwości, aby apartament kupiony w górach czy nad morzem, nie zarabiał na siebie. 

 

Odsłony: 7133