Inwestowanie w złoto

Inwestowanie w złoto

Im bardziej rośnie cena kruszcu jakim jest złoto, tym chętniej w niego inwestujemy. Obserwując statystyki z rynku inwestycyjnego, można śmiało stwierdzić, że metale szlachetnie znowu wracają do łask. Co więcej, łatwo zauważyć, że trend wzrostowy jest stały. 

Warto jednak pamiętać, że mimo iż wydaje nam się, że ciężko wyobrazić sobie coś prostszego od zakupu monety, to tak jak do każdej inwestycji, tak i do tej należy się odpowiednio przygotować.

Krok pierwszy – wybierz formę

Mówiąc w złoto w rozumieniu inwestycyjnym, możemy inwestować w różne jego formy.

Należą do nich:

  1. Monety bulionowe

  2. Sztaby

  3. Sztabki

Cena jaką za nie zapłacimy, będzie równa rynkowej wartości złota. Do ceny tej dojdzie jeszcze marża dilera. Uwaga! Jeśli chcemy podejść do inwestycji ostrożnie i zaczynać od niewielkich sztabek, musimy liczyć się z tym, że wbrew pozorom marża na nich będzie wyższa. Powinniśmy również pamiętać, aby kupować sztabki i monety tylko z pewnych źródeł. Unikajmy więc wszelkich okazji jak ognia, a swoją przygodę z inwestycją zacznijmy w mennicy.

Gdzie kupić i jak kupić?

Na to pytanie poniekąd w części już odpowiedzieliśmy. Ale abyście uniknęli możliwych rozczarowań, jeszcze raz podkreślimy, aby zawsze kupować złoto u sprzedawców, którzy mają ugruntowaną pozycje na rynku. Złoto możemy kupić za pośrednictwem Internetu bądź też w opcji odbioru osobistego u dilera.

Kwestią, która gnębi większość początkujących inwestorów jest to, czy będą oni w stanie rozpoznać, czy zakupione złoto jest prawdziwe. Jeżeli kupujemy go u sprawdzonych sprzedawców, ryzyka podróbek praktycznie nie ma. Jeśli chcemy mieć natomiast stuprocentową pewność – zmierzmy i zważmy nasz zakup, następnie porównując go z danymi fabrycznymi.

Sposoby na przechowywanie złota

Wielokrotnie spotkaliśmy się z pytaniami, w jaki sposób przechowywać złoto. Domowe skarpety zdecydowanie odpadają! Część osób decyduje się na przechowywanie go w domowych sejfach, jednak warto pamiętać, że w takim przypadku wciąż istnieje ryzyko kradzieży. Rekomendujemy więc przechowywanie złota w skrytce bankowej.

 

Odsłony: 7142